Przekłuwanie uszu

Na czym polega przekłuwanie uszu?

Zabieg przekłuwania uszu jest uniwersalną formą piercingu zarówno dla mężczyzn i kobiet. Wykonujemy go profesjonalnym urządzeniem amerykańskiej firmy STUDEX® z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości, nieprzetworzonej stali chirurgicznej. Produkty firmy STUDEX® od ponad trzech dekad są rozpoznawane na sześciu kontynentach, jako najlepsze dostępne systemy do przekłuwania uszu.

Dzięki urządzeniom do przekłuwania uszu STUDEX®, zabieg jest sterylny, szybki i bezbolesny.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu przekłuwania uszu sterylnie zapakowany kolczyk wstrzeliwujemy w wybrane miejsce w uchu. Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu, jak przy tradycyjnej metodzie przekłuwania ucha.

Przed zabiegiem przeprowadzamy indywidualną konsultację, podczas której Klient zostaje poinformowany o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz zapoznaje się z zasadami pielęgnacji uszu po zabiegu. Konsultacja kończymy podpisaniem oświadczenia zgody na zabieg.

Jeżeli do zabiegu przystępuje osoba niepełnoletnia, konieczna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna.

Czy kolczyki są bezpieczne?

Wszystkie kolczyki STUDEX® do przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej, która nie powoduje uczuleń oraz przyspiesza gojenie ucha. Kolczyki umieszone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są przy Kliencie - gwarantuje to 100% sterylności i bezpieczeństwa.

Kolczyki do przekłuwania uszu są produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (F.D.A.) oraz normami Unii Europejskiej (E.C).

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
Oczyszczaj przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wody utlenionej bez wyjmowania kolczyków. Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn. tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.
Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czystą wodą, a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną, jak opisano powyżej.
Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
Kontroluj ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.
Przez około 1 tygodnia nie polecamy korzystać z basenu, sauny itd.

Czego stanowczo nie wolno:

Nie wyjmuj kolczyków.
Nie dotykaj ucha i kolczyków bez potrzeby.
Nie popychaj zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha – zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho – to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia. To jest sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.

Płatek ucha:

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6 tygodni.
Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiast zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

Chrząstka ucha:

Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 12 tygodni.
Po 12 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast – to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, natychmiat zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.
Czy mogą się pojawić powikłania po zabiegu?
Zaniedbanie właściwej pielęgnacji po zabiegu przekłuwania uszu lub niezasięgnięcie porady medycznej natychmiast, gdy pojawi się problem, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha.

Komplikacje po zabiegu przekłucia uszu występują bardzo rzadko, a statystyki pokazują, że większość z nich jest spowodowana przez lekceważenie przez Klienta zaleceń, co do pielęgnacji.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Stany zapalne, zakaźne, alergiczne skóry w miejscu przekłucia, hemofilia, choroby psychiczne, stany chorobowe (osłabienie, gorączka, przeziębienie), epilepsja, skłonność do bliznowców.