Przedłużanie rzęs

metody objętościowe 4-8 D

Wachlarz gęstych rzęs dodaje twarzy wyrazistości, ale nie wszystkie kobiety mogą się pochwalić efektowną oprawą oczu. Na szczęście istnieje technika, dzięki której ich rzęsy staną się mocne, grube i pięknie podkręcone – i to bez użycia zalotki czy tuszowania. To tzw. metoda objętościowa, polegająca na doklejaniu pojedynczych rzęs do każdej naturalnej na całej jej długości. Aplikację kępek wykonuje się ręcznie, dzięki czemu spojrzenie wygląda bardzo naturalnie.

Metoda objętościowa 4D do 8D – przebieg

Jak wskazuje nazwa, metoda objętościowa zwiększa objętość rzęs. Starannie dobrane kępki mocuje się do naturalnych włosków przy pomocy profesjonalnego kleju z certyfikatem potwierdzającym jego najwyższą klasę. W ten sposób można zagęścić rzęsy zgodnie z życzeniem klientki.

Kobiety preferujące wyraźny, lecz nieprzerysowany efekt, zazwyczaj decydują się na metodę 4D. Z kolei te, które uwielbiają przykuwać wzrok otoczenia, nierzadko pragną bardziej spektakularnego rezultatu i stawiają nawet na 8D. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać nawet pięćdziesiąt procent większe zagęszczenie i pogrubienie. Panie, które korzystają z usługi po raz pierwszy, mogą zdać się na doświadczenie stylistki. Dobierze długość, skręt i grubość kępek indywidualnie, kierując się swoją wiedzą.

Bez względu na to, jak intensywne będzie to zagęszczenie, metoda objętościowa zapewnia klientkom możliwość cieszenia się pięknymi rzęsami. Prawidłowo aplikowane, każdego dnia wyglądają doskonale, choć z czasem część z nich wypada Z tego powodu należy je regularnie uzupełniać (co ok. 3 tygodnie).

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – dla kogo?

Procedurze zagęszczania i pogrubiania rzęs poddają się głównie panie, które pragną zaoszczędzić czas potrzebny na wykonanie makijażu oczu. Wolą spożytkować go inaczej, a jednocześnie chcą dobrze wyglądać. Przedłużanie rzęs cieszy się również dużym powodzeniem wśród klientek, których naturalne rzęsy nie zaliczają się do gęstych czy długich.

Po pierwszej wizycie w gabinecie wiele kobiet nie wraca już do mascary. Zachwycone rezultatem, stają się miłośniczkami przedłużania rzęs i nie wyobrażają sobie rezygnacji z pięknej oprawy oka. Do ostatniej grupy klientek należą panie, które oczekują ważnej uroczystości (typu ślub, studniówka, bal sylwestrowy) lub wybierają się na urlop i nie chcą się codziennie malować.

Przedłużanie rzęs Katowice i okolice

Zdarzają się przypadki uczulenia na rzęsy (zwłaszcza te z naturalnego włosia), a także użyte preparaty, np. szampon do rzęs, primer, cleaner czy płyn do demakijażu. Każdorazowo do procedury przedłużania i pogrubiania kwalifikuje stylistka – po wcześniejszej konsultacji. Istnieje kilka przeciwwskazań do metody objętościowej, w tym stany zapalne oka i spojówki, a także wszelkiego rodzaju infekcje (grzybicze, bakteryjne, wirusowe etc.). Zabiegowi nie może poddać się też osoba chora na zaćmę, jaskrę, zespół suchego oka czy retinopatię cukrzycową.

Pierwsze spotkanie w salonie trwa ok. 2-3 godziny, zależnie od liczby doczepianych rzęs. Uzupełnienie natomiast zajmuje ok. 1,5 h.