Kwas hialuronowy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to związek chemiczny obecny w każdym żywym organizmie. Występuje naturalnie w ludzkim ciele, a jego zadanie polega na wiązaniu cząsteczek wody i łączeniu włókien kolagenowych. Wpływa na stan skóry, nadając jej elastyczność i jędrność. Z wiekiem ilość substancji w skórze ulega zmniejszeniu, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Zmienia się owal twarzy, a kąciki ust opadają. Na szczęście rynek medycyny estetycznej wychodzi naprzeciw potrzebom osób, które pragną zatrzymać oznaki starzenia.

Kwas hialuronowy – pierwiastek młodości

Skóra, której nie brakuje kwasu hialuronowego, wygląda młodo i świeżo, gdy natomiast zaczyna go ubywać, wiotczeje. Można przywrócić jej sprężystość i gładkość za sprawą iniekcji (ostrzyknięć) preparatami na bazie usieciowanego kwasu. Tego rodzaju zabiegi sprawdzają się w przypadku zmęczonej oraz pozbawionej blasku cery ze zmarszczkami. Iniekcje wypełniają ubytki, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia i elastyczności.

Procedury z kwasem hialuronowym przeznaczono dla osób, które chcą się odmłodzić, zahamować procesy starzenia skóry, odżywić ją i zrewitalizować. Stanowią atrakcyjną alternatywę dla ludzi, których nie zadowala ich wygląd, ale nie czują się gotowi na przejście bardziej inwazyjnego zabiegu (np. liftingu chirurgicznego) bądź też z jakichś powodów nie mogą mu się poddać. Ostrzyknięcie kwasem jest bezpieczne i bezbolesne – wykonywane w znieczuleniu miejscowym. W razie braku satysfakcji z efektów wystarczy poczekać kilka lub kilkanaście miesięcy, aż preparat ulegnie samoistnemu wchłonięciu.

Odmładzanie i upiększanie – zadania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja o wielu zastosowaniach. Poza funkcją odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu czy podnoszenia owalu twarzy służy jako nieinwazyjne narzędzie korygujące niedoskonałości wyglądu. Przy jego pomocy można poprawić kształt nosa, a także powiększyć i wymodelować usta. Seria iniekcji umożliwi posiadaczkom zbyt małych warg zmienić je w wydatne, wyraźnie zarysowane i o bardziej intensywnym kolorze. Niweluje też asymetrię.

Preparaty na bazie kwasu wykorzystuje się również do wolumetrii. Lifting wolumetryczny poleca się osobom, które zauważyły u siebie wiotczenie skóry lub utratę jej objętości. Sprawdza się przy uzupełnianiu ubytków anatomicznych tkanki podskórnej – twarz poddana wolumetrii znacząco zyskuje na atrakcyjności.

Kwas hialuronowy Katowice i okolice

Zabieg nie trwa długo, a jego czas zależy od rodzaju procedury i rejonu, na którym będzie przeprowadzana. Ostrzyknięcia poprzedza ewentualne znieczulenie, podane po skonsultowaniu z pacjentem. Cały proces polega na serii iniekcji w obszar wymagający przywrócenia sprężystości skóry bądź korekty. Daje natychmiastowe rezultaty, które utrzymują się od kilku (np. powiększanie ust) do kilkunastu miesięcy (np. wolumetria).

Jeżeli chodzi o efekty uboczne, może wystąpić zaczerwienienie, opuchlizna skóry oraz swędzenie w miejscu ukłucia. W rzadkich przypadkach kwas ulega przemieszczeniu lub zbiera się w nieestetyczne grudki, obrzęk nie mija bądź występuje reakcja alergiczna. Wtedy pacjent przechodzi tzw. hialuronidazę, mającą na celu rozpuszczenie wprowadzonej substancji.

Współcześnie preparaty z kwasem dzielą się na specjalistyczne produkty dedykowane konkretnym zabiegom (powiększanie, ujędrnianie, korekcja etc.). Zabiegi z ich użyciem to bezpieczne procedury o wysokiej skuteczności, cieszące się rosnącym zainteresowaniem pacjentów.