Mezoterapia

Na czym polega mezoterapia igłowa i jakie przynosi efekty?

Mezoterapia igłowa polega na odżywieniu skóry specjalnym preparatem, który jest wprowadzany w głąb naskórka w serii mikrowkłuć. Środki farmakologiczne stosowane podczas zabiegu stanowią związki w pełni bezpieczne dla zdrowia, a ich główne składniki to wyciągi roślinne oraz witaminy. Tego typu substancje wykazują szerokie spektrum działania: pozytywnie wpływają na mikrokrążenie, poprawiają metabolizm komórek, a także zwiększają zdolność fibroblastów do produkowania elastyny oraz kolagenu.

Dla osób, które chciałyby poprawić swój wygląd za pomocą tak skutecznego zabiegu, jakim jest mezoterapia igłowa Katowice, gabinet Beauty Perfect to trafiony wybór. Aby jednak zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, należy go regularnie powtarzać (1 wizyta raz na 1–2 tygodnie przez 2 miesiące, a następnie 1 wizyta raz na miesiąc).

W zależności od tego, jakie defekty estetyczne trzeba usunąć, zabieg można przeprowadzić w obrębie różnych części ciała, w tym zwłaszcza w takich obszarach jak:

  • głowa – w związku z walką z problemem przerzedzonych, wypadających włosów. Mezoterapia odżywia mieszki włosowe i pomaga przyspieszyć porost włosów;
  • nogi, brzuch – w celu rozprawienia się z rozstępami i cellulitem. Na zabieg często decydują się też osoby, które dużo schudły i ich skóra na udach straciła jędrność;
  • twarz i szyja – w ramach zredukowania zmarszczek oraz przywrócenia skórze głębokiego nawilżenia i odżywienia.

Jak przygotować się do zabiegu i czego spodziewać się w jego trakcie?

Przygotowania do mezoterapii igłowej należy rozpocząć 2 tygodnie przed zabiegiem. Wówczas trzeba przerwać zażywanie kwasu acetylosalicylowego (znajdującego się w takich lekach jak np. Aspiryna czy Acard). Przez tydzień przed wizytą warto wcierać preparat z witaminą K w miejsca, w obrębie których będą wykonane nakłucia. Maść – dostępna w naszej stałej sprzedaży – działa przeciwbólowo oraz przeciwzapalnie, ponadto ogranicza ryzyko wystąpienia krwawień wewnętrznych.

Na etapie bezpośrednio poprzedzającym zabieg następuje zebranie wywiadu, ze szczególnym naciskiem na rozpoznanie i wykluczenie przeciwwskazań. Kolejny krok to skompletowanie substancji aktywnych. Skład preparatu zawsze jest ustalany indywidualnie, z uwzględnieniem potrzeb danego pacjenta. W gotowej w mieszance zwykle znajdują się 1–3 składniki.

Wkłucia wykonuje się strzykawką z cienką igłą, dzięki czemu pacjent niemal nie odczuwa bólu. Jeśli jednak pojawi się duży dyskomfort, można go wyeliminować za pomocą kremu o właściwościach znieczulających. Inne skutki uboczne, jakie mogą wystąpić podczas zabiegu to zwłaszcza: niewielki obrzęk (stanowiący naturalną reakcję skóry na zastrzyki), siniaki i krwiaki (w przypadku przebicia igłą naczynia krwionośnego) czy rumień. Niepożądane objawy powinny ustąpić do kilku dni po zabiegu.

Ostatnim etapem jest łagodny masaż, dzięki któremu substancje zostają równomiernie rozprowadzone w skórze. Preparaty stosowane podczas zabiegu działają nawet przez miesiąc.

Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Chociaż mezoterapia należy do bezpiecznych zabiegów, niektórzy pacjenci muszą z niej zrezygnować. Wśród podstawowych przeciwwskazań znajduje się ciąża oraz karmienie piersią. Mezoterapii nie można wykonać również u osób chorujących m.in. na cukrzycę lub nowotwory oraz przyjmujących niektóre leki, np. kwas acetylosalicylowy. Ponadto zabieg należy przełożyć w przypadku wystąpienia miejscowych stanów zapalnych lub ostrych infekcji bakteryjnych. Także w razie stwierdzenia alergii na wybrany preparat konieczne jest poszukanie innych rozwiązań. Decyzję o możliwości przeprowadzenia zabiegu zawsze podejmuje specjalista odpowiedzialny za zebranie wywiadu.