Szkoleniowiec: +48 736 871 008
Recepcja: +48 518 392 778
beautyperfect@onet.eu

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na podaniu specjalnego preparatu, w skórę głowy, w serii mikrowkłuć.
Zabieg ten przyspiesza porost włosów przez pobudzenie krążenia, poprawę ukrwawienia skóry głowy a także rewitalizację mieszków włosowych.
Po mezoterapii włosy nie wypadają a przede wszystkim stają się silniejsze, grubsze oraz gęstsze.
Efekty są widoczne już po jednorazowym zabiegu.
Zabieg ten powinno się wykonywać cztery razy w ciągu ośmiu tygodni, w odstępach dwu tygodniowych.
Spektakularne efekty można zobaczyć już po dwóch miesiącach.
Mezoterapia jest praktycznie bezbolesna a więc nie jest wymagane znieczulenie.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to cykliczne, śródskórne lub podskórne podawanie skutecznych dawek środka farmakologicznego (witamin, wyciągów roślinnych) na określonej powierzchni skóry, objętej danym problemem estetycznym.

To nie chirurgiczny sposób poprawienia wyglądu naszej skóry. Śródskórne iniekcje substancji czynnych zwiększają metabolizm komórek, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Poza tym dzięki mezoterapii igłowej następuje zdecydowana poprawa mikrokrążenia, odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry.

Mezoterapia głównie zajmuje się:

 • odmładzaniem skóry (spłycanie zmarszczek twarzy i szyi, nawilżenie, odżywienie skóry głowy i włosów
 • leczeniem cellulitu
 • leczeniem rozstępów
 • profilaktyką wypadania włosów

Częstotliwość zabiegów:

Mezoterapia igłowa przynosi efekt tylko wtedy, kiedy wykonywana jest w serii zabiegów. Początkowo należy poddać się jednemu zabiegowi co 7 – 14 dni przez około 2 miesiące. Następnie należy wykonywać 1 zabieg raz na miesiąc dla podtrzymania osiągniętych rezultatów.

Przygotowanie do zabiegu:

1 tydzień przed zabiegiem polecamy wcierać w miejsca, które będą poddawane iniekcji preparat z Wit. K (tzw. Auriderm XO – dostępny w ciągłej sprzedaży w naszym Instytucie). Uszczelnia on śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).

2 tygodnie przed zabiegiem odstawić przyjmowanie kwasu acetylosalicylowego (np. Aspiryny, Polopiryny, Acardu itd…)

Przebieg zabiegu:

Przed przystąpieniem do procedury zbiera wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Następnie indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera substancje aktywne, które zostaną podane (na ogół jest to 1– 3 składników). Zastrzyki wykonywane są strzykawka o cieniutkiej igle. Są one niemal bezbolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból stosujemy znieczulenie w postaci kremu EMALA. Może się zdarzyć , że igła trafi w naczynie krwionośne, wówczas powstaje mały siniaczek, który dość szybko znika. Po całym zabiegu stosuje się delikatny masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzone. Działają one nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.

Niedogodności mogące wystąpić podczas zabiegu:

ból podczas wstrzyknięć (można go wyeliminować poprzez wcześniejsze zastosowanie środka znieczulającego np. kremu EMAL), rumień, delikatny obrzęk (występuje bezpośrednio po zabiegu, jest to reakcja skóry na nakłuwanie) siniaki, krwiaki (ryzyko zmian wzrasta w przypadku stosowania bezpośrednio przed zabiegiem leków wpływających na proces krzepnięcia krwi np. aspiryny).

W razie tendencji do powstawania krwiaków warto zarezerwować sobie 2 – 3 dni na doprowadzenie skóry do formy.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:

 • ciąża, okres karmienia piersią
 • ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry
 • miejscowe stany zapalne, gorączkowe, rumieniowe
 • cukrzyca
 • choroba nowotworowa
 • alergie na stosowany preparat
 • przyjmowanie leków np. aspiryna