Powiększanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skuteczność i bezpieczeństwo

Ze względu na to, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, powiększanie ust za jego pomocą uznaje się za zabieg bezpieczny. Między naturalnym a syntetycznym kwasem hialuronowym występuje jednak zasadnicza różnica: pierwszy ulega biodegradacji w kilka dni, natomiast drugi długo utrzymuje się w tkankach, ponieważ wcześniej przechodzi etap stabilizacji oraz sieciowania.

Kwas hialuronowy stosowany podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów, nie stanowi również zagrożenia dla alergików. Rozkłada się powoli, w związku z czym efekty estetyczne utrzymują się przez około rok po wizycie w gabinecie. To, jak długo pacjent będzie mógł cieszyć się osiągniętymi rezultatami, zależy np. od wieku czy trybu życia.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym przynosi świetne rezultaty zarówno u osób starszych, jak i młodszych. Substancja pomaga skutecznie zredukować tzw. zmarszczki palacza, zakres jej stosowania wykracza za działanie przeciwstarzeniowe. Dzięki niej można wykonturować usta, unieść kąciki, a także nadać ustom odpowiednią objętość i poprawić ich kształt.

Modelowanie ust – przebieg, efekty i zalecenia po zabiegu

Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego w postaci żelu. Nakłucia są wykonywane cienką igłą, lecz dzięki znieczuleniu pacjent nie odczuwa żadnych silnych dolegliwości bólowych. Miejsca, w obrębie których zostanie rozprowadzona substancja – a więc czerwień wargowa i kontur ust – muszą zostać starannie zdezynfekowane.

Modelowanie nie trwa długo (zwykle ok. 30 minut), a zaraz po jego zakończeniu można wrócić do swoich codziennych aktywności. Usta od razu wyglądają lepiej – stają się jędrne, nawilżone i pełniejsze. Tuż po wizycie może jednak pojawić się niewielka opuchlizna, która znika w ciągu kilku dni. Co ważne, kwas hialuronowy rozkłada się stopniowo i nie pozostawia po sobie żadnych trwałych śladów.

Po zabiegu należy zrezygnować z opalania się i intensywnego wysiłku fizycznego (trzeba unikać zwłaszcza basenu, sauny oraz nurkowania). Ponadto nie jest wskazane masowanie i przegrzewanie ust. Warto za to pić dużo wody niegazowanej.

Wypełniacze – rodzaje i przeciwwskazania do ich stosowania

W naszym gabinecie stosujemy wyłącznie najlepszej jakości wypełniacze, takie jak Restylane, Emervel czy Princess. Substancje zostały dobrze przebadane, a o ich cennych właściwościach świadczy pozytywne ukończenie procedury rejestracji w USA. Dla osób, które są zdecydowane na powiększanie ust Katowice cennik naszych zabiegów uwzględnia wykorzystanie bezpiecznych substancji.

Chociaż kwas hialuronowy nie powinien wywołać skutków ubocznych, istnieją przeciwwskazania do jego zastosowania. Specjalista przeprowadzający wywiad może zadecydować o rezygnacji z zabiegu w przypadku stwierdzenia aktywnych infekcji, opryszczki, stanów zapalnych skóry, przyjmowania niektórych leków. Przeszkodę stanowią też niektóre choroby (np. bielactwo, reumatoidalne zapalenie stawów, obniżenie odporności), a także ciąża i okres karmienia piersią.